środa, 21 października 2020

Książki- lekarstwo dla duszy

 Romantyczne, zabawne, przygodowe, bajki, fantastyczne, z dreszczykiem emocji- istnieje wiele pozycji w literaturze, a każda z nich może być lekarstwem dla duszy. Ostatnie miesiące wymagają od nas pewnej kreatywności oraz umiejętności gospodarowania własnym czasem. Dlatego Biblioteka w Zabrniu zaprasza wszystkich seniorów i nie tylko po wypożyczenie ciekawych książek na długie jesienne wieczory. Bez wątpienia każdy znajdzie coś dla siebie- zarówno dorośli jak i dzieci. Czytanie uspokaja. Według neuropsychologa dr. Davida Lewisa już 6 minut lektury wystarczy, by zmniejszyć poziom stresu o dwie trzecie. To podobno szybsza i skuteczniejsza metoda niż wypicie filiżanki herbaty, słuchanie muzyki czy spacerowanie. Dobra lektura pozwoli nam chociaż na chwilę oderwać się od problemów dnia codziennego.


środa, 4 marca 2020

Relacja z wykładu

Relacja zdjęciowa z wykładu, który odbył się we wtorek 3 marca w Wiejskim Domu Kultury w Stalach. Wykład pt.: ” Czemu służą emocje” poprowadziła dr Małgorzata Makowska- Brzychczyk.

sobota, 18 stycznia 2020

Bal Noworoczny w Zabrniu

Fotorelacja z Balu Noworocznego w Zabrniu, podczas którego zaprezentowała się Akademia Seniora. Wydarzenie odbyło się w sobotę 18 stycznia.


wtorek, 10 grudnia 2019

Wykład 3.12.2019

Wykład z "Kwestia ekologiczna według katolickiej nauki społecznej. Od Księgi Rodzaju po papieża Franciszka." połączony był z promocja książki " Ekologiczne przesłanie Biblii". Całe spotkanie poprowadził ks. prof. nadzw. dr hab. Roman B. Sieroń.